לשליחת מייל  050-3112211  יוטוב  לינקד אין  גוגל+  פייסבוק 

השבחת דירות

השבחת דירה מהי?

פעם קראו לזה "רמונד" אחר כך זה היה "שיפוץ"
היום קוראים לזה – השבחה !!!


השבחת דירה - דירה או בית (נכס) - כמו גוף האדם בהתחלה הוא צעיר רענן מתוח נקי כלומר - חדש. בשלב הזה כל המערכות עובדות גם הפנימיות וגם החיצוניות, הכל חדש. עם השנים והתפקוד המתמשך ניתן לראות את הזמן שחלף, לעיתים הסגנון ועיצוב הבית כבר לא רלוונטים עקב שינוים חברתיים וכלכליים, מגמות עיצוב שונות, המערכות ישנות ולא מתפקדות. 


לדוגמא: מערכת אינסטלציה ישנה או חשמל שעם השנים השחיקה ודרישות תקן שונות זקוקים לרענון או להחלפה. חומרים ישנים שמתבלים עם הזמן ולא מותאמים לעידן המודרני ולאקלים המשתנה.

השבחת דירה או השבחת בית הופך את הנכס, פיסת הנדל"ן שברשותנו, גם אם אנו גרים בו או משכירים לצד שלישי, מנכס ישן ולעיתים גם לא מתפקד – לנכס אטרקטיבי שכל המערכות תקינות בו ועובדות.

שדרוג / השבחת דירה או נכס מהווה השקעה נבונה ופוטנציאלית הן לטווח הקצר והן לטווח הארוך. גם בצורה כלכלית וגם שקט מקלקולים ובעיות כגון: ניתוקי חשמל...סתימות וזרימת מים לא טובה , קירות מתקלפים ומתפוררים ועוד.... עכשיו הנכס מתפקד !

השבחת דירה מתבצעת באמצעות שיפוץ מאסיבי של החלפת כל המערכות הפנימיות שעוברות בדרך כלל בקירות ברצפות ובתקרות - מערכות החשמל, האינסטלציה , גז ומיזוג אויר.
 

לעיתים אף בחלוקה שונה של חלל המבנה שבירת קירות להגדלת חללים או בניה מחדש וחלוקה חדשה.  כלומר: החלפת הישן בחדש ! השבחת דירה שכזו מעלה את ערך הנכס ומאפשרת השגת שכר דירה גבוה יותר תשואה מקסימלית על ההשקעה בהשבחה ושקט מתיקונים לאורך שנים , או מכירת הנכס במחיר מקסימלי.
 

למעשה השבחת הדירה לא חייבת להסתיים בעיצוב הפנים. יש אף מגדילים לעשות ומעלים את ערך הדירה באמצעות מערכת הצללה של סוככים או פרגולות לימי הקיץ והחורף. כמו כן, ניתן לשפץ את החצר באופן כללי על מנת להגדיל את ערך הנכס.
 

דוגמה – השבחת דירה: עיצוב חדרי רחצה בדירה שהושבחה חדר רחצה ישן ומוזנח מערכות האינסטלציה והביוב ישנות מאוד, צנרת הדוד חשופה וגלויה ומסוכנת.

חדר הרחצה עבר שיפוץ מאסיבי החלפת מערכות האינסטלציה והביוב הכנסת הצנרת בתוך הקירות כולל צנרת הדוד חיפו הקירות והרצפות מחדש באריחים מסוג גרניט פורצלן שמחליפים את החרסינות הישנות הסדוקות והשבורות. כלים סניטרים חדשים : אמבטיה , כיור רחצה ואסלה, אביזרים לתליה הדלת שופצה ונצבעה מחדשו והידית הוחלפה.

 

חזרה למאמרים

מיקה פז – אדריכלות פנים ועיצוב

 לקבלת ייעוץ ראשוני חינם - 050-3112211