לשליחת מייל  050-3112211  יוטוב  לינקד אין  גוגל+  פייסבוק 

ביצוע בדק בית במקביל להתחלת העיצוב

בדק בית הוא נושא טעון ושנוי במחלוקת, ולא רק ואפילו בכלל לא בשל חוסר האמון בתהליך. בדק הבית הוא תחום רגיש שנלקח לפעמים כמובן מאיליו כתוצאה מהאופי ה"דחייני" שלנו, כישראלים וכבני אדם בכלל.
 

בבואנו להתחיל את התהליך של עיצוב הבית עלינו לקחת בחשבון ששינויים גדולים אותם אנו רואים כגון שבירת קירות או שיפוץ מסיבי של הבית עלול לגרור אחריו הוצאות מיותרות אם הוא לא מתבצע בחוכמה, כאן נכנסים שירותי בדק בית של חברה מקצועית.
 

שלב ראשון בעיצוב הביתבדק בית מתבצע בדרך כלל בעת השלמת מבנה חדש ובמקרים מסוימים גם בעת מעבר לדירה חדשה לפני החתימה הסופית על החוזה או כתנאי על חתימת החוזה. כעת ניתן להתרשם מהמלצות של קבלנים ואנשי מקצוע שמעלים על סדר היום את בדק הבית גם בתחום הטרום עיצובי שמדבר על המגזרים העסקיים והפרטיים ומשפיעים על אספקטים שונים שכדאי לחשוב עליהם בעת תכנון יעדי העיצוב, עליהם נדבר היום.

מהו בדק בית וכיצד הוא מתבצע?

בדק בית הוא שמה של תקופת אחריות הקבלן, אשר נקראת גם בשם "תקופת בדק", על בניית כל מבנה חדש אשר משמש לצורכי מגורים, עבודה, תעשיה וכיוצא באלה. בנוסף משמש הביטוי לתיאור הבדיקה והאלמנטים הנבדקים והמבוקרים כחלק מאותה תקופת אחריות.

תקופת הבדק תתבצע על ידי חברה הנדסית המתמחית בתחום הקבלני והפרטים השונים בתחום בדק הבית והבנייה, כגון: צנרת, אינסטלציה, יסודות, מרצפות, מפרט בנייה חיצוני ופנימי ותדע לתת חוו"ד מקצועי באשר לתקינות הנדרשת והעמידה הנדרשת בתקני המבנה, בין אם בתוך תווך תקופת הבדק ובין אם לאו.

 

מהי חשיבות ביצוע בדק הבית במקביל להתחלת העיצוב?

כאשר אנחנו מתכוננים לבצע עיצוב או כל שינוי אדריכלי מאסיבי בבית, עלינו לתת את דעתנו לחוזק המבנה, המעטפת החיצונית והפנימית שלו לטובת מניעת הפגיעה ויותר מכך אפשרויות החיזוק והמניעה האפשריים בלי שום קשר להשלכות העיצוב והשינויים שעתידים להתקיים בבית.

 

מתי חובה לקיים בדיקת בדק בית לפני ביצוע עיצוב הבית?

כפי שציינו, תקופת הבדק ובדיקת בדק הבית מתייחסת, בין היתר, ליציבות הקירות, המרצפות, הצנרת והיסודות. במקרים של שבירת מרצפות, קרמיקה ושבירת קירות, חשוב לבצע בדיקת בדק בית מקדימה על מנת לוודא את מוכנת האלמנטים הנ"ל לפעולות אגרסיביות יחסית כגון אלה.

פעולה בלתי זהירה או עבודה בעת קיומה של קונסטרוקציית צינורות ויסודות פגומה עלולה להביא לנזקים כמו פיצוץ צנרת, סדקים מתקדמים בקירות ובתקרות. ביצןע בדק הבית יביא למניעת השלכות אלה ויעניקו ללקוח אפשרות לטפל בחיזוק הבית/הדירה לפני השיפוץ.