לשליחת מייל  050-3112211  יוטוב  לינקד אין  גוגל+  פייסבוק 

עיצוב פנים לחדרי ילדים


ילדים זה שמחה

ילדות – תקופת חיים שלמה מהיום שבו הילד יוצא לאויר העולם ועד שעוזב את הבית יכול להיות באזור גיל ה- 18 או יותר. השנים הראשונות ובכלל אלו שנקראות ילדות הן החשובות ביותר בהקניית הרגלים ובפתוח האישיות של הילד.

כשמעצבים חדר לילדים, או פינה לילדים חשוב לזכור שעם השנים הילד גודל והצרכים משתנים אבל החלל שמוגדר כאזור המחייה שלו – "החדר" לא משתנה כך שאנו צריכים להיות יצירתיים והרבה פעמים עם מחשבה ותכנון מוקדמים לגבי עיצוב חדרי ילדים ונוער.


חדר הילדים שימושים רבים לו וזהו המקום הפרטי והמיוחד של הילד. שם הוא ישן, משחק, לומד מארח חברים ולפעמים זהו גם מקום המפלט שלו מן העולם של המבוגרים. מקום שבו הוא נרגע ומתייחד עם עצמו סוג של מיני ממלכה בתוך הבית המשפחתי ששם נרקמים החלומות הפנטזיות והזיכרונות הרבים שמלווים אותו זמן רב גם אחרי שהוא גדל.


עיצוב חדרי תינוקות

עיצוב לפעוטות ותינוקות - בשלבים הראשונים כשתינוק בא לעולם והוא עדיין לא מתפקד בזכות עצמו רצוי שהחדר יהיה רגוע שלוו ומזמין . צבוע בגוונים רכים של כחולים וורודים או צבעי פסטל רכים ורגועים.


את מיטת התינוק רצוי למקמם על אחד מקירות הפנים של הבית גם כבידוד טוב יותר וכך שהמבט יהיה לכיוון הדלת והחלון ישרה ביטחון ושקט על הרך הנולד. שידת החתלה ומקום לאיחסון צעצועים ספרים ועוד פריטים רצוי גם להוסיף בדים כוילונות כריות ושטיח על הרצפה כך שהחלל יהיה עטוף רך וחם.
עיצוב חדרי ילדים בנות

עיצוב פנים חדרי ילדים

כשהילד הולך כבר לגן והצרכים הבסיסים שלו משתנים גם עיצוב החדר צריך להשתנות בהתאם לאופי הילד עם היכולת לגשת לחפצים שונים בחדר והאפשרות לעצמאות כלשהי. מיטת התינוק מוחלפת "במיטה של גדולים", שטחי איחסון לכל הצעצועים , ספרים ויצירה.

אפשר לפרוס שטיח שעליו אפשר לשחק ושולחן קטן לעבודות יצירה. זהו שלב שמומלץ להשקיע בעיצוב קונספטואלי שמאתר את אופי הילד והתחביבים שלו. ובעזרת עיצוב חכם לחדרי ילדים, חווית השהייה של הילד בחדר יכול להפוך לילדות ממנפת ובלתי נשכחת.

 

עיצוב פנים חדרי נוער

מהרגע שבו הילד נכנס לכתה א' ועד סיום לימודיו אופי החדר משתנה מחדר ילדים שעיקרו משמש לשינה ומשחקים והופך לחדר בוגר יותר, שבו גם מכינים שיעורים ומארחים חברים. הפונקציונאליות תופסת מקום חשוב ביותר, לכן חשוב ששולחן העבודה יהיה מספיק רחב שעליו ניתן יהיה לפרוס את הספרים המחברות, המחשב וגם ניתן יהיה לכתוב.


מקומות איחסון לספרים, קלסרים ובכלל "פיצפקס" של ילדים וגם מקום לאחסון הצעצועים. ארון הבגדים תופס מקום משמעותי יותר ובדרך כלל הוא חלק משלים לעיצוב הרהיטים הכללי.
עיצוב חדרי נוער

עיצוב בוגר

בשלב של גדילה והמעבר מבה"ס היסודי לחטיבת הביניים או לתיכון הופך הנער לילד בוגר והחדר כבר לא משמש למשחקים וצעצועים. עכשיו החברה מכתיבה חדר בוגר רציני עם מיטה וחצי אולי זוגית שהיא עיקר החדר, שולחן הכתיבה מקבל פרופורציות אחרות וניתן להוסיף לחדר כורסאות ישיבה/ פופים לאירוח שניתן להיזרק עליהם.


בשלבים אלו עיצוב חדרי השינה שייך בלבד לאופיו ורצונותיו של המתבגר/ת הצבעים הטקסטורות נבחרות בקפידה ע"י הילדים וההורים הם אלו שמשלמים.

 

חזרה למאמרים

מיקה פז – אדריכלות פנים ועיצוב

 לקבלת ייעוץ ראשוני חינם - 050-3112211