לשליחת מייל  050-3112211  יוטוב  לינקד אין  גוגל+  פייסבוק 

עקרונות עיצוב חדרי ילדים

חדר הילדים הינו אחד החדרים המושקעים ביותר בבית ולא בכדי, שהרי שם לנים היקרים לנו מכל.

עיצוב חדרי ילדים תורם רבות לזמן שהם יבלו בחדר בתקופת ילדותם, לתחושת הנוחות והנינוחות שהם יחושו בחדר, בשעות היום והלילה. על העיצוב לקחת בחשבון בנוסף למראה גם את הפונקציונאליות והבטיחותועל כך נדבר בשורות הקצרות שלפניכם.

עקרונות בעיצוב חדרי ילדים

עיצוב חדרי ילדים הינו שונה באופן מובהק מבחינה קונספטואלית מעיצוב חדר השינה של המבוגרים יותר. הסיבה לכך טמונה בהתאמת סביבת המחיה של הילדים בהתאם לתקופת ההתפתחות שלהם. למשל, תינוקות רכים זקוקים לתאורה רכה, צבעי קירות שאינם בהירים או כהים מדי וריהוט פונקציונאלי כגון מיטת תינוק ושידת החתלה.

ילדים גדולים יותר יזדקקו למרחב פנוי כמה שיותר גדול, ארון בגדים קטן ממדים ומותאם אישית ופינת עבודה לכתיבה וציור שתהיה רק שלהם.

חשוב להתייחס גם למין הילד בבחירת הצבעים בשולטים בחדר (ורוד לילדונת וכחול לילדון) ונטיותיו הטבעיות אשר יכולות להיות אקטיביות (נדרש חלל פנוי גדול) או תכליתיות יותר הדורשות פינות עבודה ומתחמים פונקציונאליים.

ריצוף

ריצוף הינו אחד הדברים החשובים ביותר בחדר הילדים! ריצוף חדר הילדים חייב להיות עדין למראה, קל לניקוי ובעל יכולת שמירה על טמפרטורה קבועה בקיץ ובחורף, במילים אחרות - פרקטים.

הפרקטים מסוגלים לעצב בצורה מושלמת, הומוגנית ונעימה לעין כל חדר בבית אך בחדר הילדים הם מאופיינים בערכים המוספים שהוזכרו לעיל ובעיקר ביכולות בידוד הטמפרטורה שחשובים ביותר בגיל הזה למכן בריאות הילדים. פרקטים איכותיים יכולים אף לעבור ניקוי בקלות כך שהפחד מפני כתמים ולכלוך אופייניים אינו מוצדק ע"פ רוב.

בטיחות

במהלך עיצוב חדרי ילדים בל לנו לשכוח את פן הבטיחות כחלק בלתי נפרד מההתגוננות שלנו מפני סקרנותם הטבעית של הילדים. מיקום שקעי חשמל, אבטחת כבלי חשמל לאורך הקירות וכמובן – התקנת סורגים. כל אלו, לרבות מה שאנו סבורים שהם סורגי כלא משעממים, יכולים לעבור עיצוב מחדש והתאמה מלאה לחדרי הילדים כגון סורגים שקופים או סורגים מעוצבים עם או ללא פתרונות הצללה נוספים.

כמובן שניתן למצוא גם אלמנטים נוספים אשר משמשים לעיצוב חדרי ילדים והם פתרונות ההצללה (סוגי וילונות), תמונות, איורי קיר ומדבקות, מצעים ומוצרי טקסטיל, פחים, סלים, פופים, מדפים, אהילים ועוד. רצוי לפנות אל המקצוענים בתחום שידעו להתאים לכם את חדר הילדים המושלם ביותר.

 

חזרה למאמרים

מיקה פז – אדריכלות פנים ועיצוב

 לקבלת ייעוץ ראשוני חינם - 050-3112211