לשליחת מייל  050-3112211  יוטוב  לינקד אין  גוגל+  פייסבוק 

לאכול אותו בעיניים

המטבח - המסעדה הפרטית שלכם, הוא המקום הכי מרכזי בבית, שמשמש את בני המשפחה לאורך כל היום. לכן חשוב שהוא יהיה נעים, מזמין, מטופח - וגם פרקטי. החלפת מטבח היא, כידוע, עניין לא זול, אבל תוכלו לעשות לו מתיחת פנים מקסימה ולא יקרה באמצעות שדרוג והחלפה של פריטים שונים, לטובת העיצוב, הנוחות ומצב הרוח.

 

נכנסים לארון

אם ארונות המטבח הם עדיין במצב טוב, ניתן להחליף רק את החזיתות של הדלתות והמגירות וכך להעניק למטבח פנים חדשות ורעננות, שישפיעו על המראה הכללי. ניתן לעשות זאת על ידי חומרים שונים, כגון פורמייקה, עץ, זכוכית ועוד, ועל ידי גוונים שונים, שיעניקו למטבח מראה חדש, וכך לשנות גם את הצבעוניות וגם את הסגנון. לדוגמה: מטבח כפרי אפשר להפוך למודרני (וגם להיפך), מטבח כהה ניתן להפוך לבהיר יותר, אפשר גם לשלב צבע נוסף בארונות, להדגיש מגירה בצבע מסוים או לשלב דלתות עם פתיחה מסוג קלפות.

 

עובדים עליו

משטח העבודה הוא אלמנט דומיננטי במטבח. אפשר להחליף את המשטחים הקיימים בחדשים, ומומלץ להעדיף חומרים וצבעוניות שישלימו את סגנון העיצוב והאווירה שבחרתם למטבח שלכם. קיימים בשוק חומרים כגון גרניט, משטחי אבן קיסר בצבעוניות מדהימה, סוגים שונים של בוצ'ר בלוק, קוריאן שמעניק מראה אחיד וחלק ללא חיבורים מיותרים, ועוד. כולם משטחים חזקים שניתן לשלבם יחד עם הארונות הקיימים או החדשים, וכך לתרום לשינוי המראה הכללי.  
 

מחפים עליו

אחד האלמנטים החשובים במטבח הוא חיפוי הקיר שמעל השיש. החיפוי שומר על הקיר מפני רטיבות, אש ולכלוך וגם נותן את הטון במראה הכללי העיצובי של המטבח. אפשר להסיר את החיפוי הישן ולהדביק חדש. היות ושטח החיפוי הוא קטן יחסית (רק באיזור משטחי העבודה), ניתן לשלב בו אריחים מיוחדים בצבעוניות ובטקסטורות מעניינות. טרנד חדש הוא שימוש בחיפויי זכוכית שהופכים את המשטח לחלק, ללא חיבורים, ומקלים מאוד על נקיונו.

רואים את האור

. גופי תאורה במטבח יכולים לתרום רבות לאווירה ולעיצוב. ניתן להוסיף גופי תאורה מעניינים צמודי תקרה, או גופי תאורה המשתלשלים מהתקרה שמוסיפים חן לחלל, כמו תכשיטים יפים שמשלימים את התמונה כולה. תוספת תאורה מתחת לארונות עליונים שמאירים את משטחי העבודה מעניקים עוד יופי, וכמובןגם נוחות בזמן העבודה במטבח.
 

הפרטים הקטנים

אומרים שאלוהים נמצא בפרטים הקטנים, ואכן - לפעמים השינוי הקטן ביותר מחולל פלאים. מלת המפתח היא: אקססוריז. לדוגמה: החלפת ידיות הארונות לידיות מעניינות ומעוצבות יכולה ליצור שינוי גדול, כמו גם החלפת מוצרי החשמל כך שיהיו אחידים בחומרים ובצבעוניות שלהם. לדוגמה: מקרר, כיריים ותנור שכולם בצבע שחור או בנירוסטה משלימים את האחידות והיופי של המטבח.

 

עוד רעיון: להחליף את הברז לברז גבוה ויפה, להוסיף פריטי נוי כגון אגרטלים, עציצים קטנים, נרות צבעוניים, ארוניות קטנות מעוצבות, לתבלינים ו/או למערכת כלים, מתלה מעוצב לספלים מיוחדים, מכונה מהודרת לסחיטת מיץ ו/או מיקסר "חתיך" שמוצגים לראווה על השיש או על מדף שתלוי על הקיר.

לסיכום: לפעמים ניתן לשנות פריט אחד משמעותי, או להוסיף כמה פריטים באותו סגנון עיצובי, כדי להשיג שינוי דרמטי במראה המטבח, שישנה את החלל והאווירה ויגרום לנו לחייך בנחת אפילו בזמן שטיפת הכלים...
מיקה פז, אדריכלות פנים ועיצוב. Mikkasa . מעצבת פנים, המתמחה במגוון רחב של עבודות אדריכלות פנים ועיצוב פנים, החל משלב התכנון הרעיוני ועד לביצוע הפרויקט בפועל, בשירות אישי, מקצועי ומוקפד לכל פרויקט.


מאת: מיקה פז
מעיתון:  תרבות ודיור מהדורה מיוחדת לראש השנה 

 

חזרה למאמרים

מיקה פז – אדריכלות פנים ועיצוב

 לקבלת ייעוץ ראשוני חינם - 050-3112211