לשליחת מייל  050-3112211  יוטוב  לינקד אין  גוגל+  פייסבוק 

פתרונות אחסון וארגון הבית

אדריכלות פנים ועיצוב פנים הם לא רק כלים לעיצוב הבית ותכנון נכון של החדרים בבית השומרים על היופי. ברב המקרים דרך התכנון הנכון והיעיל ניתן גם למצוא פתרונות אחסון פונקציונאלים ומקום לכל החפצים היומיומיים וכאלה שקצת נשכחים. על מנת שנוכל להיות יותר מאורגנים ומסודרים וגם נשמור על היופי הכללי.  סדר כמו הניקיון משרה בבית אוירה של רוגע ושלווה ותחושה של חלל מעוצב.


לשמור על הסדר וארגון הבית זוהי משימה מאתגרת, במיוחד כשבבית גרים אנשים מכל הגילאים שלהם הרבה פריטים ולאורך השנים החפצים הולכים וגדלים. קחו קצת זמן להתבונן מהצד על הפעולות המתרחשות בבית לפני שתתכננו אסטרטגיה חדשה - איך להתמודד עם פתרונות האחסון בבית שיגרמו לכם להיות יותר מאורגנים?.

ארגון המטבח:

עיצוב מטבח וארגונו חשוב עד מאוד זהו אזור הכי פעיל בבית וגם מרובה בכלים ומוצרי חשמל ואוכל, מומלץ להשאיר עד כמה שניתן את משטח העבודה (השיש) פנוי על מנת שיהיה מספיק מקום לעבודה והכנה לכן רצוי להתקין מדפים נוספים, או לתכנן מספיק ארונות/ מגירות אחסון, כך שלכל מוצרי החשמל  האביזרים והאוכל יהיו  מקום קבוע והשיש נשאר "נקי" לעבודה.


בנוסף, ניתן להוסיף משטחי עבודה ואחסון במרכז החלל מה שנקרא בפי כל "אי" ומשטחי עבודה נוספים. מומלץ גם לתלות לוח שעם גדול על אחד הקירות במטבח. זהו מיקום מושלם לפתקים, רשימות, לוח שנה ופריטים אחרים מהסוג הזה שיוכלו להיות בהישג יד.

ארגון הסלון:

בבואנו לארגן או לעצב את חלל הסלון מומלץ להשקיע מחשבה מה נרצה שיראו ומה לא ! בגלל שהסלון מתפקד בעבור כל בני הבית למשחק וגם הרגעות או צפייה בטלביזיה ישנם ריבוי של חפצים שאותם נצטרך לארגן ולסדר.


ניתן לאגד ביחד את כל המכשירים החשמליים ביחידת בידור שקועה בגבס או בנויה מחומרים אחרים כשבתוכה יחידות אחסון מדפים / מגירות / פתוח או סגור לגישה קלה וקריאת השלטים את הממיר הדי.וי.די והטלביזיה. וגם מקום אחסון לאוסף התקליטורים, קלטות למינהן ובכלל מומלץ להתקין מדפים או נישות סגורות או פתוחות לספרים ואולי אפילו לצעצועים. כך שכשבאים אורחים ניתן להסתיר את כל מה שלא נרצה שאחרים יראו בארגון ועיצוב סלון.

ארגון חדר השינה (יחידת הורים):

על מנת להגיע למצב סדר אופטימאלי בעיצוב חדרי שינה ולהיפתר מערמות הבגדים שנערמים הדבר הכי טוב שניתן לעשות הוא התקנת ארון קיר גדול מימדים שמצד אחד תופס מקום אך מצד שני יכול להכיל בו הרבה פונקציות אחסון ומערכות אחסון מתקדמות ופשוטות להפעלה.


המערכות האלו, לא משנה מאיזה חומרים הן עשויות, יספקו את כל המקום והחידושים שתצטרכו..מדפים פתוחים, מגירות, סלסילות, מדפים לנעליים, מוטות לתלייה, מתלה לחגורות וכו'. המערכות האלו מצוינות לאחסון בחדרי שינה אך כדי שיהיו מוצלחות באמת, דרוש תכנון פרטני ומידות מדויקות לעיצוב חדרי שינה.


חשוב לזכור שמומלץ לתכנן מקומות אחסון ארונות, שידות ספריות מכל סוג בכל אחד מהחדרים כל אחד לפי הפונקציה שלו כך שלכל חפץ שקיים ולדברים שעתידים להתווסף לבית יהיה מקום מאורגן ומסודר כך העיצוב הכללי ישמור על היופי שלו  ולא יהיה בלאגן.  תוכלו לחסוך כך הרבה מקום והחללים המעוצבים יהיו בעלי תחושת מרחב גדולה יותר.אז הסתכלו סביבכם אלו שינויים דרושים לכם בביתכם?  למען בית יותר מסודר ומאורגן.
 

חזרה למאמרים

מיקה פז – אדריכלות פנים ועיצוב

 לקבלת ייעוץ ראשוני חינם - 050-3112211