ראשי > עיצוב הבית > עיצוב סלון
Share |

עיצוב סלון

סלון מעוצב, מאיר פנים ופונקציונאלי הוא חלומם של כל משפחה, קראו כיצד ניתן לשדרג את הסלון שלכם בכל תקציב ולהקנות לו את המראה עליו חלמתם.
 

עיצוב סלון מודרני ונח כי סלון הבית ייעודים רבים לו

הסלון הינו החלל המרכזי,  "הלב של הבית".  הסלון  מהווה מקום מפגש מרכזי למשפחה ולאורחים, מקום שהפעילויות בו רבות ובעיקר אלו המאחדות את המשפחה.
 

מכיוון שהסלון הינו החלל הכי פופולארי בבית, עיצוב הסלון הופך להיות משמעותי ואפילו הכרחי כי כולם בבית משתמשים בו וחשוב שיהיה נח, פרקטי ואסטטי בהתאם לסגנון עיצוב שנבחר. 
עיצוב סלון גדול או קטן מצריך תכנון מראש

הסלון כהחלל העיקרי, מצריך חשיבה ותכנון על מנת שיתאים לאופי המשפחה והפונקציות שהסלון אמור לשמש.

לא משנה עם מדובר על עיצוב סלון קטן או עיצוב סלון גדול, כי הסלון מכתיב את העיצוב והסגנון של כל שאר עיצוב הבית וכמובן לאופי הגרים בו.

המגמה העדכנית ומרכזית בעיצוב פנים סלון היא לאחד את עיצוב חלל הסלון עם המטבח ופינת האוכל וליצור יחידה אחת דינמית שמדברת באותה שפה עיצובית.

 

אם אתם חוששים לעצב את הסלון רק מפני שהחלל שלו קטן יחסית, אספנו כמה טיפים יעילים שיסייעו לכם במציאת פתרונות לעיצוב סלון קטן.


המילה סלון מתוך הויקיפדיה "מקורה בשפה הצרפתית, ומשמעותו חדר גדול ואכן נקרא בעבר "החדר הגדול". בעשורים האחרונים משתמשים בעברית גם במונחים כגון: חדר מגורים, חדר דיור וחדר אירוח בהשפעת השפה האנגלית, { living room } אולם המונח סלון הוא המושרש והנפוץ ביותר בעברית בת זמננו".

 

 

השפעת הקידום על עיצוב סלונים מודרנים

בבואנו להתייחס לעיצוב סלון נשאלת השאלה החשובה מכל מהי הפונקציה העיקרית לשימוש בחלל זה.  האם יש צורך בטלוויזיה? האם יש צורך במערכת ישיבה עצמאית לאירוח בחלל?
 

אחד השינויים העיקריים בעיצוב סלון נובע מהשתנות גודל הטלוויזיה שפעם היתה גדולה מאוד ותפסה את מרכז תשומת הלב ובשנים האחרונות עם התפתחות הטכנולוגיה, הטלוויזיה הולכת ונהיית דקה יותר וגדולה יותר.
 

בימינו, אין בהכרח צורך במזנון גדול.  ניתן לבצע וריציות שונות של עיצובים מינימליסטים ויפים לדוגמא: תוספות של עיצוב גבס בסלון. קיימות הרבה דרכים להפוך עיצוב סלון מודרני למתקדמת טכנולוגית ולחויית מגורים כייפית ונוחה.
 

 

עיצוב סלון בגבס בא לידי ביטוי בכמה משורים

ניתן לשדרג בקלות את מראה הסלון באמצעות עיצוב ובנייה בגבס ולהפוך אותו מסטנדרטי למדהים
 

בתקרות הסלון - כך ניתן לעצב תאורה נסתרת שתהיה רכה ונעימה וגם כהכנה להתקנת וילונות נסתרים על מנת לשמור על קוים ישרים ועיצוב מודרני אך מינימליסטי.
 

יצירת נישות מעניינות - בגדלים שונים בשילוב זכוכית או נגרות המשמשות לנוי, אחסון וגם לתאורה נסתרת.

קיימים אפשרויות רבות לעיצוב סלון בגבס, הן בסגנון והן בפונקציות הרבות שמשרתים ומשתנים לפי צרכי ואופי המשתמשים. עיצוב סלונים יכול להתבטא במגוון סגנונות אשר כוללים בין היתר עיצוב סלון מודרני, עיצוב סלון כפרי, עיצוב סלון קלאסי, עיצוב סלון יוקרתי ועוד...
 


טיפים כלליים לעיצוב סלון:

ריהוט: חשוב להתאים את גודל הרהיטים לגודל החלל אם פעם היה מקובל מערכות ישיבה של 3,2,1 היום העיצובים הם צעירים יותר ודינמים עיצוב סלון מודרני תהיה ספה אחת גדולה ומרווחת ו-2 כורסאות ניידות או פופים זרוקים בחלל.

תאורה:  גופי תאורה שממוקמים בתקרה, ממוקמים על הקירות, ניסתרים בגבס או מגיעים מהרצפה,  מדגישים פינות ואביזרים בחלל ומשפיעים על עיצוב הסלון והופכים אותו לקליל ודינאמי  אשר נותן תחושת מרחב ואוירה נעימה. 

טקסטיל: כריות במגוון גדלים וצבעים, וילונות בד נשפכים, שטיחים רכים,  הם אלו ש"מלבישים" את החלל ועיצוב הסלון הופך לחגיגה צבעונית ומעניינת שמשרה אוירה נינוחה משפחתית ושמחה בעיניים.

 

לפרטים ומידע נוסף התקשרו עוד היום ואשמח לעמוד לשירותכם ולתת לכם ייעוץ אישי מקצועי בהתאם לצרכים שלכם!
 

צרו קשר היום
לתאום פגישה לעיצוב סלון - 050.311.2211
 


מיקה פז – אדריכלות פנים ועיצוב

אחרי: לפני: