לשליחת מייל  050-3112211  יוטוב  לינקד אין  גוגל+  פייסבוק 

בניה ירוקה לבתים פרטיים


עיצוב בית פרטי, אי קטן, אישי ופרטי בסביבה שהיא כל העולם

עיצוב בתים פרטיים הוא עולם מרתק וחשוב שלא כמו עיצוב דירה בבניין דירות חשיבות רבה ניתנת למגרש עליו עומד הבית ולסביבה בה הוא נמצא היכולת לתכנן בית שמתפקד בצורה הטובה ביותר על פני השטח כזה שמכניס את החוץ אל הפנים וממזג בין השניים.


הבית הוא כמו אי קטן בתוך ים של סביבה וטבע אורבני או טבעי. הוא שלכם הוא יכול להיות ירוק וכבר בשלבי הבניה והעיצוב גם יכול להיות עם מחשבה לעתיד טוב חסכוני וידידותי לסביבה ולכיס שלכם.

בניה ירוקה משפרת את איכות החיים וחוסכת כסף רב

עיצוב בתים פרטיים חייב להיעשות על ידי בעלי מקצוע מוסמכים בתחום. השילוב בין אדריכל ומעצב פנים חשוב ביותר גם כזה שמתמצא בבניה ירוקה ובתקן, יכול לחסוך כסף רב כבר בשלבי הבניה וגם בשימוש העתידי של הבית לאורך שנים.
 

עיצוב הפנים של בתים פרטיים הוא חשוב מאוד קל מאוד לבלבל עיצוב פנים עם יופי גרידא, אך אין הדבר נכון.
 

תפקידו של מעצב הפנים אינו רק לעצביפה את הבית, אלא לעצב נכון את הבית ולהשתמש בכל הנתונים הפיזיים של מיקום הבית גם מחוץ לו וגם בפנים.

בישראל ישנן מספר ערים שחתמו על אמנה להגנת האקלים הגלובאלי, משאבי הטבע ובריאות תושבי הערים שברשותם. מאחר וענף הבניה הוא משפיע עיקרי בפגיעה באיכות הסביבה, לפעולות העירוניות הירוקות יש השפעה בעלת חשיבות עצומה.
 

בניה ירוקה על פי תקן 5281מאפשרת לאנשים המתגוררים בבתים ירוקים לשפר את איכות חייהם ולחסוך בהוצאות הבניה והתפעול של הבית.

ניצול אנרגטי של השמש

בישראל אנרגיית השמש נמצאת בשפע וניצול נכון שלה בבניית בתים פרטים היא יעילה ביותר אם נדע לנצל אותה כהלכה.
 

המטרה הינה ניצול מקסימאלי של קרני השמש והיכולת הטבעית של זו להאיר ולחמם. ובכך לחסוך באנרגיית הארה וחימום מלכותיים.
 

השמש תקנה לחלל תאורה טבעית שמשפרת את איכות החלל האפשרויות הן רבות לדוגמא: פתחי חלונות ודלתות שמתאימים לכיווניהשמש תוספת מדפי תאורה, כבר בשלבי הבניה, ששוברים את זויות כניסת השמש לחלל והחדרת אור מקסימאלי. כמו כן ניצול קרינת שמש חורפית לחימום החללים חימום טבעי ופאסיבי וגם ניצול קרינת השמש לחימום דודי המים.
 

בנוסף, בהשקעה חד פעמית שתשתלם לאורך שנים ניתן גם לתעל את אנרגית השמש לצריכה סולארית להפקת חשמל לשימוש עצמי ע"י התקנת מערכות סולאריות על הגג והפקת חשמל בייתי.

מים

צריכת המים הביתית בישראל הינה גדולה מרבית הצריכה כיום של מים שפירים מתבזבזת על הדחת אסלות, רחצה, הדחת כלים, כביסה, השקייה, שתייה ובישול.
 

המטרה לחסוך במשאבי המים השפירים אם שמעתם על המושג " מים אפורים " אתם בחברה טובה. מים אפורים הם בעצם מים שממחזרים ושנעשה בהם שימוש לחלק מהפעולות העיקריות של הבית, על ידי מחזור המים ניתן לחסוך אלפי ליטרים אך חשוב להדגיש כי מים אפורים הם רק פרמטר אחד במכלול רחב של דרכים לחסוך עשרות אלפי ליטרים של מים בצריכה ביתית של משפחה אחת בשנה.
 

ניתן להתקין מערכת למיחזור מים כחלק בלתי נפרד מהבניה הירוקה וגם שימוש באביזרים חוסכי מים חסכמים שמקטינים את הזרימה בברזים.


חומרים

חשוב מאוד המוצרים שבהם אנו משתמשים לבניה ועיצוב בתים פרטיים ולאיבזורו. ייצור מוצר באשר הוא, מוליד עימו השפעות סביבתיות.
 

חלק בלתי נפרד מבניה איכותית בת קיימא היא הפחתת השפעות מזיקות שיש לייצור מוצרים לבניה על הסביבה. המטרה מצד אחד לעידוד פיתוח שוק מוצרים המייצר עבודה מקומית. ומצד שני מיקוד הייצור לתהליכים השומרים על הסביבה.
 

שימוש בחומרים ידידותיים לסביבה שומר על בריאותם של האנשים שבאים במגע עם החומרים גם בזמן הבניה וגם בשעת המגורים. כמו כן שימוש בחומרים ומוצרים ממוחזרים ששומרים על משאבי הטבע וצמצום צריכה אנרגטית ובזבוז.


לסיכום:

בבניית בית פרטי ועיצובו חשוב לקחת בחשבון את כל המרכיבים שיכולים לשפר את איכות החיים ולהתייחס לכך כבר בשלבים המוקדמים של העיצוב והבניה.
 

במיקאסה, בראשות מיקה פז, שהינה גם יועצת לבניה ירוקה בעלת תעודה של מלווה ירוק מטעם מכון התקנים אנו שמים דגש על כל אלה נעצב עבורכם את הבית לפי הטעם והסגנון שלכם, תוך שילוב אלמנטים חדישים מעולם עיצוב הבתים הפרטיים.
 

בצורה כזו ביתכם ייהנה מעיצוב נכון ומפונקציונליות רבה, לצד עדכניות וחדשנות וחיסכון.
 

חזרה לעמוד עיצוב בתים פרטיים

מיקה פז – אדריכלות פנים ועיצוב

 לקבלת ייעוץ ראשוני חינם - 050-3112211
וביחד נגשים את חלום לעיצוב הבית הירוק שלכם עוד היום!