לשליחת מייל  050-3112211  יוטוב  לינקד אין  גוגל+  פייסבוק 

הבית הוא הפינה השקטה שלכם

2012 טרנדים חדשים לעיצוב הבית, מה יהיה לנו השנה ? החלק הכי כייפי בפרויקטים של שיפוץ הבית, אדריכלות פנים ועיצוב היא הדרך הנפלאה להפוך את הבית מחללים, קירות רצפות ותקרות לבית עם אמירה אישית וייחודית לגרים בו. בית שמשלב את האני האישי של כל אחד הסגנון והטעם בשילוב עם חידושיים וטרנדים שקיימים באותה עת שמקלים על הביצוע ומוסיפים הרבה חן.

אדריכל/ית פנים או מעצב/ת פנים שזהו המקצוע שלו לרוב מעודכן ומתמצא בחידושים האלו ויכול לעזור בשילובם בעיצוב וחידוש הבית ובהתאמה לסגנון זה או אחר באופן מושלם.

הטרנד ה"ירוק"

לא מדובר בצבע ירוק אלא על הטרנד החזק שמתייחס לאיכות הסביבה כלומר יותר ויותר אנחנו עסוקים בשאלה איך להיות יותר ידידותי לסביבה ולטבע. ואיך לשלב אותו ביום יום. הטרנד הירוק הינו אופנה עיצובית בריאה שמתפתחת מאוד בשנים האחרונות.
 

זוהי אופנה לוהטת שהופכת יותר ויותר לדרך חיים, ההתערבות ותשומת הלב לסביבה קיימת בכל התחומים ובאה לידי ביטוי גם בתחום עיצוב הפנים ועיצוב הבית...
 

בנוסף למראה הנפלא, והמעניין העיצובים ה"ירוקים" הם חדשניים ומתוכננים עם תשומת לב רבה לבריאות הבית ולמשפחה. נוכל לראות שימוש וחזרה לחומרים טבעיים ופשוטים שימוש בגוון האמיתי של החומר וצורות שימוש גולמיות כגון: ברזל חשוף או עץ לא מעובד במבוק, בדים טבעיים, נצרים ועוד חומרים טבעיים שצומחים ונקצרים מהאדמה הטבעית, אלא לא רק מפחיתים את הפגיעה בסביבה אלא גם מוסיף אור ומראה טבעי  לכל חדר בבית.
 

שילוב של חומרים ממוחזרים שנעשה בהם שימוש חוזר ומשודרג.  חומרים שבמפורש מסווגים כיותר בריאים ומיוצרים ללא חומרים רעילים בעיקר בתחום הצבע מוצרים שהם על בסיס מים נטולי ריח וחומרי לוואי. עיצוב מחומרים מלאכותיים נוטים לצאת מהאופנה הרבה יותר מהר מעיצובים בחומרים טבעיים. למינציה אופנתית, מרצפות מקרמיקה ועוד חומרים מלאכותיים עשויים להיות אופנתיים אך ניתן לגלות את גילם לאחר כמה שנים... לכן, לעיצב סלון או לעיצוב מטבחים מומלץ לעצב עם אבן טבעית או עץ אמיתי כדי שהעיצוב ישמר את עצמו ויהיה נצחי.

עיצוב טכנולוגי בבית:

טרנד נוסף בעיצוב הבית שמשתלב בשנים האחרונות יותר ויותר בתחום אדריכלות הפנים והעיצוב הינם מוצרים טכנולוגים שמשפרים את העיצוב ומקלים על ההתנהלות הביתית.  הטכנולוגיה מתקדמת בקצב מסחרר בימינו, אם לפני 10 שנים הסתכלנו על ההתקדמות הטכנולוגית ואלקטרונית כמדע בדיוני.

היום כל החידושים המדהימים קיימים גם בעבור עיצוב הבית. אנו נוטים לחשוב על ההתקדמות הטכנולוגית במובן של מחשבים ניידים וטלפונים חכמים סלולרים.  אך המציאות היא שניתן להטמיע את הטכנולוגיה כדי להפוך את הבתים ליותר יפים, יותר מהנים והרבה יותר נוחים. כמו לדוגמא "הבית החכם" שנשלט ע"י מחשב ויכול לווסת את הטמפרטורה בבית, להדליק ולכבות את האור בפקודה מילולית ועוד כל מיני שימושים.
 

המערכת הזאת למשל חוסכת מקום של המתגים במקומות משונים על הקיר ויכולת מדויקת במתן אופי עיצובי לחלל ע"י התאורה ולעיתים גם ע"י הטקסטיל – וילונות וכו. הטלוויזיה היא עוד דרך מושכת ושימושית להכניס את הטכנולוגיה לתוך הבית .
 

אם אתם לא אוהבים את המראה של טלוויזיה גדולה שמושכת את תשומת הלב בחדר המגורים – בסלון  ניתן היום לרכוש טלוויזיות שכאשר הן מכובות  הן משמשות כמראות או תמונה במקום ריבוע גדול וכהה שתופס מקום על הקיר, יש מראה עם מסגרת אופנתית שמגדילה את מראה החדר באופן חזותי  ומשתלבת בעיצוב הסלון כשהיא לא בשימוש. או כאלה שנסתרות בתוך הקיר או בתוך רהיט ויש להן מעלית קטנה שכשרוצים לראות טלוויזיה היא יוצאת מהרהיט מקום מחבואה ומוכנה לשימוש.


אז מצד אחד חזרה לפשטות, לבסיס הכי חזק והכי איתן, מצד שני טכנולוגיות מתקדמות והשילוב בין השניים מוביל לעיצוב מסקרן מרגש באדריכלות הפנים של שנת 2012

כתבה: מיקה פז, מעצבת פנים, מתמחה באדריכלות פנים ועיצוב, והשבחת נכסים באמצעות תכנון פנים יעיל, נכון ונוח, בזמן קצר ובאיכות גמר גבוהה הכוללת עיצוב לפרטי פרטים, תוך ניהול הפרויקט בכל שלבי העבודה. בעלת רזומה עשיר של פרויקטים במגזר הפרטי והאישי.

 

חזרה למאמרים

מיקה פז – אדריכלות פנים ועיצוב

 לקבלת ייעוץ ראשוני חינם - 050-3112211