לשליחת מייל  050-3112211  יוטוב  לינקד אין  גוגל+  פייסבוק 

תכנון תקציב בעיצוב פנים

תשומת לב רבה נדרשת לתכנון התקציב בעיצוב הבית

התקציב הוא זה שמאפשר לנו לבצע את התכנון על פי רצוננו ומצב הכיס. כאשר יש תכנון נכון ומחשבה ניתן לתקצב את הפרויקט עוד לפני תחילת ביצוע העבודות כאשר זה מאפשר להתחיל את הפרויקט ולסיימו ללא חריגות מיותרות לכל סוגי התקציבים: תקציב גבוה או נמוך.

כאשר התקציב הוא גדול ניתן כמובן לבצע יותר שינויים, ניתן להשתמש בחומרים מתקדמים, טכנולוגיות חדשות ולבצע שינויים שמותאמים עד הפרט האחרון לצורך לפונקציונאליות וליופי שאותם נרצה.


מצד שני גם עם תקציב נמוך ניתן לבצע שינויים לא חייבים להוציא הרבה כסף על עיצוב הבית. עיצוב פנים בטוב טעם עם תקציב צנוע אפשרי אם נצמדים לאסטרטגיה אשר מתוכננת היטב מראש – וזה שם המשחק!


חלק מתפקידו של אדריכל פנים/מעצב הינו תכנון התקציב הכולל של הפרויקט.

לאחר שהבנו את הצרכים וקבענו את התכנון, השלב הבא הוא שלב תכנון התקציב בעזרת כתב כמויות מפורט עד לפרטים הקטנים.  ניתן לתכנן את הפרויקט על הנייר גם בפאן הכלכלי ולאחר שישנן כמויות מדויקות, מה נרצה לבצע ובאילו חומרים נשתמש.  ניתן לתמחר את כל העסקה כולה ולערוך שינויים שיתאימו לתקציב הנדרש.

אדריכלות פנים ועיצוב בית מוצלח עם תקציב מוגבל דורש הכנות ותכנון מאוד מדויקים ומפורטים מראש. הדבר הכי חשוב הינו ההחלטה לגבי כמה כסף רוצים להוציא לפני שמתחילים עם תוכניות העיצוב.

 

טיפים לניהול נכון של התקציב:

•    חשוב מאוד לאפיין מראש את אופי השיפוץ והיקפו.... ואת גודל השינוי שנרצה. האם זהו שיפוץ מקיף שמחליף את הישן בחדש כולל המערכות הפנימיות של המבנה או שיפורים ושינויים של הקיים, האם ישנם אזורים ספציפיים שאותם נרצה לשדרג כגון התמקדות בחדר רחצה או מטבח, עיצוב חדר ילדים או שינוי בחדר שינה וכו...

•    חשוב להעזר במעצב פנים שיתכנן את השינוי ויפרט את העבודה לכתב כמויות שיתאר את סעיפי העבודה והעלויות. רצוי שכתב הכמויות יהיה עד כמה שניתן מפורט ומדויק החל מכמויות הריצוף ועד להתקנת מתלה למגבת או מספר גופי התאורה.

•    כתב כמויות מאפשר לערוך מיני מכרז בין קבלנים וספקים. מאפשר להשוות מחירים ולהגיע לתוצאה הטובה ביותר והרצויה ולשמור על מסגרת התקציב המקורית.

•    בכל מקרה הייתי ממליצה גם אחרי פרוט מדויק של הכספים וכתב הכמויות חשוב לקחת בחשבון סטייה של לפחות 10% בתקציב מה שיאפשר מרווח לשינויים אפשריים שקורים בשטח תוך כדי ביצוע הפרויקט ולפעמים "תאבון מוגבר" לעוד שינויים ופיתויים של הלקוח עצמו.

•    קחו מספיק זמן לתכנון ולתקצוב הפרויקט זה תהליך שלוקח קצת זמן אבל משתלם לאורך השיפוץ מביא לתוצאות טובות בהרבה והכי חשוב לא צריך לקחת משכנתא נוספת ואין חריגות מהתקציב.

 

חזרה למאמרים

מיקה פז – אדריכלות פנים ועיצוב

 לקבלת ייעוץ ראשוני חינם - 050-3112211