לשליחת מייל  050-3112211  יוטוב  לינקד אין  גוגל+  פייסבוק 

עיצוב מטבחים כפינת בילוי ואירוח

 

עיצוב מטבחים הוא חלק בלתי נפרד מהרצון ומהמאמץ להפוך אותם למתחם שלא רק מבשלים בו אלא הוא מהווה חלק מאיכות החיים בבית ומהנוחות בו וחלק מתפיסת העיצוב הכללית שלו.

עיצוב מטבחים מביא לידי ביטוי את האופן שבו רוצים בעלי הבית ודייריו לחיות בו וליהנות ממנו. עיצוב המטבח מהווה אפוא חלק בלתי נפרד מעיצוב הבית באופן שבו נעשה ניסיון לארגן את המרחב הביתי לנוחות מרבית.

מטבח מעוצב מאפשר להיות מאורגנים, מסודרים ויעילים. הוא משרה אווירה נעימה של זרימה טבעית, של תנועה חופשית.

עיצוב מטבחים כולל בחירה מושכלת ומוקפדת של ציוד ואביזרים. עיצוב נוח ומודרני כולל משטח עבודה גדול ומרווח. שיש למטבח בצבעים ובגוונים שונים מהווה מרכיב עיצובי מרכזי וחשוב בו. השיש נוח לעבודה אבל גם מקרין הידור ויוקרה.

עיצוב מטבח מושקע ומוקפד כולל בחירה של חומרים איכותיים ובטיחותיים. בעיצוב המטבח נלקחים בחשבון פרמטרים שונים, אשר אחד המרכזיים שבהם הוא העדר הצורך להתכופף או לעמוד על קצה האצבעות לעתים תכופות; נגישות וזמינות מיטביות של ציוד, חומרים ואביזרים שונים להכנת האוכל.

מטבח כסביבת עבודה ובילוי

זוגות צעירים רבים הופכים בהדרגה את מטבח ביתם הן לסביבת עבודה והן לפינת בילוי ואירוח. מכאן נובעים הרצון והמאמץ לשוות למטבח חזות נעימה, דקורטיבית, הבאה לידי ביטוי בבחירה מוקפדת של פריטים, כגון מוצרי פרזול יוקרתיים, ידיות דקורטיביות, ברזים מסוגננים, כיור אובלי ועוד.

סוגייה מרכזית ומהותית בנושא עיצוב המטבח היא בחירת חומרים איכותיים ובטיחותיים. בשל הצורך לשהות במטבח זמן רב והעובדה כי במקום זה עלולים להיחשף לסיכונים שונים (אש, סכינים מושחזות, גז ועוד) יש הכרח להקפיד על תקני איכות ובטיחות מחמירים. תקנים אלה צריכים להישמר בקפידה בכל סוגשל מטבח ובכל מתכונת עיצוב שלו.

עיצוב מטבח קשור באופן ישיר והדוק לפתרונות אחסון מיטביים בו, על מנת לחסוך מקום ועל מנת לאפשר נגישות קלה ומהירה על הכלים ואל החומרים והמזונות השמורים בארונות, במגרות ובמדפים. יעילות, ארגון, סדר, חיסכון בזמן ובכסף הם מרכיבים מרכזיים בכל עיצוב בית בכלל ובעיצוב מטבח בפרט.

מטבח מעוצב על פי רצון הדיירים והעדפותיהם הוא מטבח שמעניק תחושת בית לשוהים בו. מכאן נובעת, בין השאר, ההשקעה בתאורה דקורטיבית, נעימה לעין, ומכאן נובעת גם הבחירה בפרזול, אשר רצוי ומומלץ להתוודע מבעוד מועד אל היתרונות הגלומים בו אבל גם אל המגבלות המובנות בו על מנת לנצל אותו וליהנות ממנו. חשוב לדעת כי שיש למטבח אפשר להחליף בקלות רבה יור מאשר פרזול...

בשורה התחתונה: עיצוב מטבח הוא נושא שכרוכים בו היבטים שונים. על מנת להפיק את המרב והמיטב מהאפשרויות הבלתי נדלות בתחום עיצוב מטבחים רצוי ומומלץ להסתייע בשירותיהם המקצועיים של מומחים בתחום אדריכלות ועיצוב פנים ובעיקר- להעז לתת דרור וביטוי לטעם האישי שלכם. בהצלחה!

 

חזרה למאמרים

מיקה פז – אדריכלות פנים ועיצוב

 לקבלת ייעוץ ראשוני חינם - 050-3112211