לשליחת מייל  050-3112211  יוטוב  לינקד אין  גוגל+  פייסבוק 

סגנונות בעיצוב מטבחים


המטבח הביתי הוא החלל החשוב בעיצוב הבית

הוא חשוב בנוחיותו ובמראהו וכל זאת בגלל שהוא מתפקד גם כאזור עבודה להכנת המזון והארוחות בכל שעות היממה לכל בני המשפחה.


חשוב שהמטבח יהיה מאוד פרקטי גם כחלל הגדול והעיקרי בשטחים הציבוריים של הבית ובדרך כלל המטבח גם מחובר לסלון ולפינת האוכל. מכל זווית בבית ניתן לראותו לכן, חשוב שיהיה גם ייצוגי, יפה ויתאים לסגנון הכללי של עיצוב הבית כולו.
 

עיצוב המטבח ותכנונו

מתחיל במציאת המקום הרצוי לכיור, מדיח כלים, הכיריים לבישול, מקום לתנור אפיה, מיקרוגל והחשוב מכל המקרר שתופס מקום נכבד בחלל, בנוסף ארגון ארונות/ מגירות האחסון לכלים, מוצרי החשמל למינהם כגון: מיקסר טוסטר ועוד... ולדברי מזון יבשים.

ישנם היום הרבה חברות מטבחים שעוסקות ומתמחות בעיצוב המטבח ותכנונו גם נגריות ונגרים פרטיים עוסקים בכך בשילוב עם מעצב/ת פנים ניתן יהיה לתכנן את עיצוב המטבח יחד עם המבצעים בצורה מושלמת שתהיה גם בסגנון העיצובי הרצוי וגם נוח לעבודה.


חברות מטבחים מומחים בתחום

המומחיות של חברות המטבחים היא גדולה מאוד ורובם עובדים עם מודולים קבועים אותם ניתן לשלב בעיצוב המטבח האישי של כל אחד ואחת. נגרים פרטיים / נגריות יכולים להתאים את העיצוב בצורה מושלמת לרעיונות והצרכים של הלקוח הפרטי.

לאחר שתכננו את המיקום של כל המוצרים שטחי האחסון והעבודה נוכל להתפנות לשאלה החשובה: איך נעצב את המטבח ויזואלית, באיזה סגנון הוא יהיה?

כמובן שרצוי וחשוב להתאימו לסגנון הכללי של הבית. כל זאת על ידי שימוש בחומרים שונים לחזיתות המטבח לחלוקות שלו שמשתנה עם כל סגנון עיצובי רצוי.
 
עיצוב מטבח מודרני 

עיצוב מטבח בסגנון המודרני ועכשווי

בשנים האחרונות ועם התפתחות הטכנולוגיות השונות לעיצוב מטבח קטן או מטבח גדול המודרני מקבל זווית מעניינת מאוד המטרה העיקרית הינה לשמור על קוים ישרים, מינימליסטים אחידים כמה שיותר נקי אפילו בלי ידיות חיצוניות. 
 

הקווים הרוחביים שעוזרים ליצירת הרגשת מרחב גדולה על ידי יצירת מגירות גדולות אפילו של 120 ס"מ. כל זאת אפשרי בגלל הפרזול המפותח.


ניתן ליצור מגירות גדולות שיכולות להכיל משקל רב כך שהחלוקה של הארונות/ מגירות הינה פנימית ומבחוץ נוצר מצב של כמה שפחות חלוקות שמאפשרות כמה שפחות קוים אנכיים ואלו יוצרים תחושה של מרחב גדול יותר.

הידיות הינן אינטגראליות כחלק מחזית הארון/ מגירה או לפעמים אפילו בלי ידיות בכלל ובעזרת מנגנון שנקרא "טאצ'" (touch) נגיעה קלה בלבד פותחת את הארונות בקלות.
 

החומרים שנשתמש בסגנון זה יהיו לרוב חומרים מודרניים שנותנים לעיצוב המטבח את המראה המושלם של ניקיון ומינימליסטיות שימוש בזכוכית או חומר שנקרא "הי גלוס" המדמה זכוכית, חזיתות צבועות בצבע אחיד או שימוש בפורמייקות למינהן שקיימות היום בשוק בגימורים שונים ואפילו עם טקסטורות תלת מימדיות או חלקות משי.

כל המוצרים מוחבאים בתוך הארונות מה שמקנה לשיש מראה נקי ואחיד מינימליסטי גם הוא. שימוש חשוב נוסף בעיצוב המטבח המודרני הוא הגבס. ניתן ליצור נישות יפות או הנמכות גבס שמשלימות את הגימור של הארונות והויזואליות הנקיה בשילוב של תאורת לד או אחר נסתרות בגבס.
 

שם המשחק בעיצוב המטבח המודרני הוא כמה שפחות פריטים וקשקושים יותר סדר וניקיון ויזואליים.
 

עיצוב המטבח בסגנון כפרי

הרבה אנשים אוהבים את עיצוב המטבח בסגנון הכפרי מכיוון שסגנון זה מאופיין בפשטותו ובחום שעיצוב זה משדר, הסגנון הכפרי משרה אוירה חמימה וביתית שמשדרת כאן זהו מטבח שעובד ומבשל ארוחות משפחתיות ויוצר הרגשה שכאן חיים אנשים.

עיצוב המטבח בסגנון הכפרי מאופיין בעיקרו בארונות ולאו דווקא מגירות כמו בסגנון המודרני הרבה מדפים הכול גלוי ופתוח וניתן לעבודה מיידית, הרבה אביזרים הכול נגיש, החזיתות ממוסגרות בתבליטים חינניים בתוספת לשימוש בידיות מיוחדות, כל זה נותן את המסגרת והנראות היפים של העיצוב.
 

החומרים שבהם נשתמש לעיצוב המטבח הכפרי הם בדרך כלל חומרים טבעיים שדרך אגב גם ידידותיים לסביבה כגון: עץ בעיבודים שונים כגון המראה הגס של העץ כמות שהוא או משופשף , במבוק, שילוב של אבן, שימוש בטקסטיל שמשלים את האווירה כאילו אנחנו נמצאים בבית בכפר.

עיצוב מטבח בסגנון כפרי 

עיצוב המטבח - הסגנון הקלאסי

הסגנון הקלאסי בעיצוב המטבח הוא סגנון רגוע אירופאי שיכול להתאים לכל הזמנים. הוא משדר יוקרה כמו בארמונות של אירופה הצבעים השולטים יהיו בדרך כלל צבעים פסטליים שמנת או לבן קרמי, בשילוב פרחוניות עדינה ופיתוחים מפוסלים.


התאורה רכה ומשלימה את העיצוב כולו עם מנורת שנדלייר גדולה במרכז שמשלבת קריסטלים ואבני חן ומשדרת עושר ויזואלי תואם. גם כאן נשלב טקסטיל מעניין אם בוילונות לחלונות או מפות ומפיות.


שילוב של קרניזים מפותחים אולי אפילו מעוגלים כסיומות לארונות העליונים ולארונות בכלל, הוספת מראות מעניקות עושר ויזואלי והמבנה יהיה בעיקרו כמו בסגנון הכפרי של ארונות בשילוב מעניין של מגירות לפי הצורך והתכנון.

עיצוב המטבח - סגנון הרטרו

סגנון הרטרו משמעתו היא חזרה ושילוב של אלמנטים מהעבר בעיקר משנות ה-40 ועד ה-70 של המאה הקודמת שילוב של אלמנטים מהאופנה הקודמת שמוסיפים אוירה נוסטלגית ונועזת כגון: שילוב של טפטים צבעוניים, קירות מחופים בלבנים מפרוק, ריהוט עשוי פלסטיק או ברזל, אריחי קרמיקה נועזים בצבעוניותם וסגנונם שימוש באביזרים וחומרים שהם לאו דווקא חיקוי אלא המוצרים עצמם שימוש בישן במקום החלפתו בחדש.
 

בסיס המטבח יהיה יותר בכיוון המודרני ארונות ומגירות בדרך כלל החזיתות יהיו מפורמייקה בשילוב האביזרים ה"ישנים" גופי תאורה מדליקים מזכוכית שילובים קסומים ומעניינים שמעצבים את המטבח בצורה ייחודית שונה ומעניינת ומשלבים את הדמיון של הלקוח בעיצוב הקיים, רקע המטבח יהיה בדרך כלל אחיד עם נגיעות של חומרים מהעבר שיוצרים צבעוניות מעניינת ומקורית.
 

 

חזרה לעמוד עיצוב מטבחים

מיקה פז – אדריכלות פנים ועיצוב

 לקבלת ייעוץ ראשוני חינם - 050-3112211